Spotkanie z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej

W ramach Dni Seniora, 5 czerwca o godzinie 10.00 w siedzibie Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 w Lublinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej. Prelekcja dotyczyła opieki farmaceutycznej, misji PTOF-u i prawidłowego przyjmowania leków. Uczestnicy po spotkaniu, mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z farmaceutami, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy. Ponad pięćdziesiąt osób wyraziło zainteresowanie dalszymi spotkaniami.

Czytaj dalej… “Spotkanie z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej”

Spotkanie ze Strażą Miejską w Klubie Senior+ „Centrum Aktywizacji”


14 czerwca 2024 roku w Klubie Senior+ „Centrum Aktywizacji” odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską Miasta Lublin. Strażnicy poruszyli tematy związane z  zagrożeniami, z jakimi mogą spotkać się seniorzy każdego dnia, omawiali praktyczne przykłady oraz przekazywali cenne rady dotyczące postępowania, które pomogą ustrzec się przed niektórymi zagrożeniami lub pomogą ich uniknąć.

Czytaj dalej… “Spotkanie ze Strażą Miejską w Klubie Senior+ „Centrum Aktywizacji””

CDP3 na Lubelskich Dniach Seniora

7 czerwca na zakończenie obchodów Lubelskich Dni Seniora uczestnicy CDP3 pod opieką przewodnika wybrali się na spacer pt. „Zabytkowe Kościoły Lublina”. Wydarzenia organizowała Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Trasa wędrówki obejmowała min. Bazylikę oo. Dominikanów, Archikatedrę Lubelską oraz Kościół św. Piotra Apostoła. Spacerowicze mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek na temat historii miasta i znajdujących się w nim zabytków sakralnych.

Czytaj dalej… “CDP3 na Lubelskich Dniach Seniora”

Klubu Senior+ ,,Centrum Aktywizacji” śladami kinematografii


W ramach XII Lubelskich Dni Seniora uczestnicy Klubu Senior+ ,,Centrum Aktywizacji” wzięli udział w spacerze z przewodnikiem pt. „Lublin poniekąd filmowy”. Wycieczka śladami klatek filmowych zaczęła się na terenie zamku Lubelskiego, poprzez Plac Po Farze. Plac Rybny, ulicę Złotą a skończyła się przy Teatrze Starym.

Czytaj dalej… “Klubu Senior+ ,,Centrum Aktywizacji” śladami kinematografii”