Lekcja botaniki w Ogrodzie Botanicznym – Dzienny Dom Senior +

Na początku sierpnia uczestnicy Dziennego Domu Senior + uczestniczyli w lekcji botaniki zorganizowanej w lubelskim Ogrodzie Botanicznym. Podczas spaceru można było podziwiać przepięknie kwitnące kwiaty, spróbować owoców i warzyw, przyjrzeć się różnym gatunkom drzew i krzewów, a także zgłębić wiedzę o ich różnorakich zastosowaniach. Seniorzy odwiedzili również szklarnię, gdzie z bliska obejrzeli egzotyczne rośliny. Spacer uważamy za bardzo udany!

Czytaj dalej… “Lekcja botaniki w Ogrodzie Botanicznym – Dzienny Dom Senior +”

Wakacje w Klubach Seniora

Po długim okresie izolacji możemy zaproponować naszym Uczestnikom spotkania w plenerze. Tegoroczne wakacje w Klubach Seniora przebiegają pod hasłem „aktywnie i bezpiecznie”.
Miłośnicy wody biorą udział w zajęciach Aqua –Senior. W każdy czwartek i piątek proponujemy Seniorom gimnastykę w wodzie , którą prowadzi instruktorka fitnessu. Jest to wspaniały sposób na aktywne zakończenie tygodnia. Czytaj dalej… “Wakacje w Klubach Seniora”

Warsztaty żonglerskie dla uczestników Dziennego Domu Senior +

3 sierpnia uczestnicy Dziennego Domu Senior + wzięli udział w warsztatach żonglerskich zorganizowanych przy Centrum Kultury w Lublinie. Na spotkaniu można było trenować zręczność i spostrzegawczość z wykorzystaniem piłek, obręczy czy tablic Juggle Board. Zajęcia przysporzyły nam mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy.

Czytaj dalej… “Warsztaty żonglerskie dla uczestników Dziennego Domu Senior +”

Spacer po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim śladami Jana Pawła II – Dzienny Dom Senior +

Spacer po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim śladami papieża Polaka pozwolił nam zrozumieć znaczenie osoby Karola Wojtyły dla lubelskiej uczelni. Zwiedziliśmy starą aulę, dziedziniec oraz muzeum znajdujące się przy uczelni. Jak widać na zdjęciach spacer cieszył się dużym zainteresowaniem.

Czytaj dalej… “Spacer po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim śladami Jana Pawła II – Dzienny Dom Senior +”