Kluby Seniora na Festiwalu w Kodniu

Lato to pora festiwali, festynów i pikników. Jednym z największych festiwali skierowanym do osób z niepełnosprawnością jest organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu  – XIV Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny. W imprezie na Kalwarii Kodeńskiej wzięło udział 19 zespołów artystycznych z Ośrodków Wsparcia w Regionie.

Grupy artystyczne z Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie prezentują swoje umiejętności na Festiwalu od wielu lat.

W tym roku wystąpił zespół wokalno-instrumentalny z Klubów Seniora. Uczestników z Klubów Seniora Roztocze i Ruta wsparli Terapeuci. Zintegrowana Grupa z ZOW wykonała trzy utwory ludowe: „Czerwone Jagody”, „Czerwone jabłuszko”, i „Lipka”. Prezentacja bardzo podobała się licznie zgromadzonej publiczności. Na pamiątkę Klubowicze dostali dyplom, statuetkę Festiwalu oraz drobne upominki rzeczowe.

 

Kalwaria Kodeńska to miejsce ważne historycznie i pięknie położone. Kalwaria Kodeńska  została wybudowana na wale otaczającym były arsenał, cerkiew oraz zamek. Obecnie, miejsce wraz z ze znajdującym się tu kościołem pw. św. Ducha, martyrologium, piwnicami zamkowymi, zbrojownią i ogrodem zielnym tworzy kompleks religijny. Uczestnicy Festiwalu  mogli zwiedzić wszystkie obiekty i odpocząć ciesząc się pięknym krajobrazem.