Noworoczne spotkanie integracyjne w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością “Benjamin”

18 stycznia w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością „Benjamin” odbyło się Noworoczne spotkanie integracyjne. Wśród zaproszonych  gości znaleźli się Pani Sylwia Góźdź – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika”, Pani Anna Ryńska – wicedyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie oraz rodzice uczestników.

Huczny początek zabawy zapewnili uczestnicy „Benjamina”, którzy pod wodzą Pani Barbary Makuch, niczym kolędnicy wkroczyli z kolędą „Przybieżeli do Betlejem” na ustach. Po tym radosnym wstępie Pani kierownik Jolanta Jaskowiak powitała zgromadzonych i odśpiewano  kolejna kolędę. Następnie wszyscy zasiedli do kolacji przygotowanej przez szefową kuchni Panią Agnieszkę Mroczek. Ukoronowaniem posiłku był słodki poczęstunek, na który składały się babeczki, wafle, czekoladowy piernik oraz serowe oponki przyniesione przez mamę uczestnika Panią Halinę Kadelę.

Po krótkiej przerwie Pani Renata Lewandowska zaproponowała zgromadzonym  gry i zabawy tematyczne w tym: „Jaka to kolęda?”, rebusy i zagadki. Następnie przyszedł czas na solowe występy: Pani Oliwia Radzik w duecie z Panią Barbarą Makuch zaśpiewały „Lupitę”, a Pani Kinga Szostak z chórem w składzie: Pan Rafał Żurawicz, Pan Łukasz Misiak i Pani Oliwia wykonali pastorałkę „W dzień Bożego Narodzenia”. Oczywiście nie mogło obyć się bez tańców, więc w ostatniej części spotkania Pani Barbara zaprosiła obecnych na parkiet, by bawili się przy dźwiękach największych hitów. Wspaniałe atrakcje i rodzinna, ciepła atmosfera sprawiła, że uśmiech nie schodził z twarzy uczestników spotkania.