Wycieczka do Kodnia uczestników Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów Nr 4

W dniu 22 lipca 2021 roku  grupa seniorów z naszego ośrodka wyruszyła wschodnim szlakiem Polski. Celem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu.

Wyjechaliśmy w godzinach porannych i dosyć szybko, bez problemów dotarliśmy na miejsce.  Pobyt rozpoczęliśmy od wysłuchania historii Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, ściśle związanej z rodem Sapiehów, którą opowiedział nam tutejszy ojciec Oblat.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, powierzając w modlitwie swoje intencje. Uduchowieni rozpoczęliśmy zwiedzanie: Kalwarii Kodeńskiej rozciągającej się za Sanktuarium, zabytkowej studni, stacji Drogi  Krzyżowej, ogrodu zielnego, Muzeum Misyjno-Ornitologicznego. Zwieńczeniem był spacer nad rzekę Bug w otoczeniu pięknej przyrody i kojącej ciszy. Wszystko to przy słonecznej pogodzie stwarzało niesamowitą atmosferę i wywarło duże wrażenie na seniorach.

Naszym przewodnikiem była Pani Emilia Antoniewska, rodem z Kodnia, za co serdecznie Jej dziękujemy.

Wycieczka była cudowna, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w naszej pamięci, szczerze polecamy Kodeń i urokliwe Podlasie.